• 18 Şubat 2016

NE İŞE YARAR?
Motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini, motorun ürettiği gücün ne kadarını tekerleklere ilettiğini ve motorun hangi devirde ne kadar tork üretebildiğini ölçer.

Takometre kontrolü, yol simülasyonu, çeşitli normlarda motor gücü ölçümü, aktarma organlarındaki sürtünme kayıplarının ölçümü, tork ölçümü, tekerlek gücü ölçümü , motor gücü ölçümü gibi bütün bölümleri en ince detayına kadar inceleniyor ve Kartal Oto Ekspertiz olarak siz müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi görev biliyoruz.

MOTOR TESTİNDE YAPILAN İŞLEMLER
MOTOR GÜCÜ ÖLÇÜMÜ : Motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini ölçülür ve  ekranda gösterir. Herhangi bir revizyon veya modifikasyon yapılmışsa, öncesi ve sonrası güç değerlerini karşılaştırıralarakdeneyimli ustalarımız tarafından yorumlanır.

TEKERLEK GÜCÜ ÖLÇÜMÜ : Motorun ürettiği gücün ne kadarının tekerleklere iletildiği ekranda gösterilir.

TORK ÖLÇÜMÜ : Motorun hangi devirde ne kadar tork üretebildiğini, maksimum torku ve bu torkun ürettiği motor devrini belirtir.

AKTARMA ORGANLARINDAKİ SÜRTÜNME KAYIPLARININ ÖLÇÜMÜ :  Motorun ürettiği gücün; şanzıman, diferansiyel, aks gibi aktarma organlarında ne kadarının kaybolduğu ölüçerek ekranda belirtilir.

ÇEŞİTLİ NORMLARDA MOTOR GÜCÜ ÖLÇÜMÜ :  Ölçüm anındaki hava sıcaklık, basınç ve nem değerleri dikkate alınarak DIN 70020, EWG 80/1269, ISO 1585, SAE J1349, JIS D1001normlarında motor gücü ölçülür ve katalog verileri ile karşılaştırılır.

YOL SİMÜLASYONU :  Motorun hareketine direnç uygulayarak, yolda gidiyormuş gibi sadece yük altında ortaya çıkan arızaların tespiti bu şekilde yapılır.

TAKOMETRE KONTROLÜ : Aracın takometre ve hız göstergelerinin hata oranını belirlenir.

2. El araç alım satımında mutlaka ekspertiz yaptırmalısınız. Oto ekspertiz; hem cebinizden daha az para çıkmasını hem de güvenli bir araç almanızı sağlar.

Yaptığımız işlemlerle güvenliğiniz için en ince ayrıntıyı Kartal Oto Ekspertiz olarak düşünüyor ,uyguluyor ve en iyi fiyatlarla karşınıza çıkıyoruz.

Check-in Yap %10 İndirimi Kap

Oto ekspertiz check-in indirimi
Foursquare check-ın kampanyası
Servisimize geldiğinde foursquare üzerinden check-in yap ödeme sırasında görevliye check-in'i göster anında %10 indirimi kap.

Aracınıza güvenilir oto ekspertiz hizmeti almak için randevu alın


Etiketler
  • dyno
  • ekspertiz
  • kartal oto ekspertiz
  • dyno ekspertiz